Повірка
З серпня 2017 року набув чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» у відповідності до якого (пункт 7 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення») Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вилучила з тарифів на централізоване водопостачання для суб’єктів природних монополій витрати встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного та розподільчого обліку води.
Таким чином, з 2018 року повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюватиметься за кошти абонентів.
Всі засоби обліку води повинні своєчасно, з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів, проходити повірку відповідно до покажчика засобів вимірювання техніки, типи яких занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України. Наказом Міністерства економічного розвитку від 13.10.2016 р. № 1747 встановлено міжповірочний інтервал для лічильників води – 4 роки. Враховуючи, що виробником встановлено термін експлуатації приладу від 10 до 12 років, повірка може проводитись не більше 3 разів. У випадку, якщо лічильник експлуатується понад 10 років, є велика ймовірність, що державну повірку він може не пройти.
В разі, якщо повірка приладу обліку в обумовлені паспортом терміни не виконана, оплата за спожиті послуги здійснюється згідно норм водоспоживання.
Інформацію про терміни повірки лічильників можна отримати в абонентському відділі КП «Перспектива».
КП «Перспектива» не надає послуги з повірки приладів обліку питної води, так як ця послуга не включена до складу тарифу на послугу централізованого водопостачання та водовідведення. Повірку можна здійснювати в акредитованих державних установах. Після завершення повірки має бути складений акт про її проведення. Цей акт обов'язково передається до КП «ПЕРСПЕКТИВА».
Згідно із законодавством, проводити дані роботи може ліцензовані підприємства, які внесені до єдиного Реєстру акредитованих осіб у сфері забезпечення єдності вимірювань. Компанія, що перевіряє лічильники води, в обов’язковому порядку повинна мати:
- державні ліцензії на даний вид трудової діяльності;
- сертифіковане обладнання;
- досвідчених співробітників, здатних якісно і швидко виконати перевірочні роботи.
В іншому випадку результати повірки не братимуться до уваги.
В разі проведення повірки з демонтажем приладу обліку, абоненту необхідно звернутись до абонентного відділу з письмовою заявою про розпломбування вузла обліку води. Після розпломбування вузла обліку, споживач самостійно здійснює повірку засобу обліку за власний рахунок. Прийом лічильників після повірки здійснюється при наявності у абонентів актів повірки.
Строк проведення держповірки приладів обліку води не повинен перевищувати один місяць. За цей час, споживач оплачує послуги централізованого водопостачання згідно із норм з водопостачання.