Лічильники
Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру України або пройшли державну метрологічну атестацію. Державний реєстр України містить офіційні відомості стосовно засобів вимірювальної техніки, що серійно виробляються в Україні або ввозяться на її територію партіями.
Встановлення лічильників
Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Закон України Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання та Постанова Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. №690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться за рахунок коштів споживача. Споживачі, власники приватного домоволодіння, відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва ЖКГ України від 09.08.2018 р. №206 «Про затвердження Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку» встановлюють вузли комерційного обліку на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж (у колодязі). У разі відсутності колодязя, його необхідно збудувати відповідно до Державних будівельних норм.
Перелік водолічильників, занесених до Державного реєстру України з якими працює
- Е-Т-1,5 («Sensus» Словаччина);
- KK-12, KK-14 або KY-1 (BAYLAN Туреччина).
Основні відомості про лічильник:
1. Лічильник призначений для застосування у сфері законодавчо регульованої метрології та вимірювання об’єму холодної питної води, що протікає через нього і застосовується, як вузол комерційного або розподільного обліку, відповідно до чинного закону України від 22.06.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690.
2. Робочі умови експлуатування лічильника:
- температура навколишнього повітря від 5ºС до 55ºС;
- відносна вологість до 93% за температури 40ºС;
- частота вібриції від 5 Гц до 25 Гц за амплітудою вібрації 0,1 мм (механічний клас М1).
3. Лічильники мають можливість забезпечити видачу сигналу для дистанційного зняття даних при підключені (імпульсний вихід);
4. Лічильники, що перебувають в експлуатуванні підлягають періодичній повірці уповноваженими на проведення повірки метрологічними центрами та повірочними лабораторіями.
5. Міжповірочний інтервал лічильників – 4 роки.
6. Повний строк служби лічильника згідно паспорту, але не більш 12 років.
Для здійснення виклику контролера
Інформацію про терміни повірки лічильників можна отримати в абонентському відділі